Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

Doğal Cilt Maskeleri

Doğal Cilt Maskeleri

Cildimiz en değerli giysimizdir. Yılların vermiş olduğu üzüntü, stres veya bir takım dışsal faktörleri cildimiz hemen yansıtır. Fakat dikkat ederseniz, genç yaştan itibaren yapılan bakımlar ve cildin ihtiyacı olan özeni gösterirsek, zaman geçtikçe güzelliğinizden hiç bir şey kaybetmezsiniz.

Her cilt tipine uygun olan kil maskesini haftada veya 15 günde bir mutlaka uygulamalıyız. 1 tatlı kaşığı kil, 3 damla limon ve 1 çay kaşığı balı karıştıralım. Fakat öncelikle kilimizi çok az sulandıralım ve çamur gibi kıvamlı olmasını sağlayalım. Bu kili bütün aktarlardan kolayca temin edebiliriz. Üstelik çok hesaplı olan kil, diğer kozmetik içerikli bakım kremlerinden çok da sağlıklıdır. Kısa zamanda cildiniz yağlanmayacak ve kan dolaşımı olduğunu hissedeceksiniz. Bütün kirlerden arındırır ve soluk olan görünümü olduğu gibi renklendirir. Cildimize bakmalıyız ki, o da bize küsmesin.

Evde cilt maskesi yapımı

Akşamları yatmadan önce mutlaka cildimizi saf gül suyu ile temizleyelim. Nasıl mı? Öncelikle cildimizi yıkayalım ve kurulayalım. Bir de evde kendimize ait bir havlumuz olsun. Daha sonra bir pamuğa ihtiyacımız kadar gül suyu dökelim ve cildimize iyice nüfus ettirelim. Pamuğun üzerindeki siyah görünümü fark ettikten sonra, bütün günün kirini pamuğa çıktığını göreceksiniz. Bilindiği gibi salatalık E vitamini içerir ve salatalık sütü içerikli bir çok kreme oldukça hatırı sayılır meblağlar öderiz. Bu da hem bütçemize zarar verir, hem de hakiki salatalığın yerini tutmaz. Akşamları yatmadan önce salatalığın kabuğunu soyalım ve kabukları cildimizde gezdirelim. Yıkamadan uyuyalım ve sabah sade bol su ile cildimizi yıkayalım. Farkı 1 hafta gibi kısa bir sürede göreceksiniz.
Maden suyunu açalım ve asidinin geçmesini bekleyelim. Hatta bir gün bekletelim ve asidi geçince, yine bir miktar pamuk yardımıyla cildimize sürelim. Hatta fıskiyeli bir şişenin içerisine dolduralım ve akşamları yatmadan önce cildimize sıkalım.

Sabaha kadar kalabilir. Saf olduğu için, mükemmel etkisini kısa sürede gösterecektir. Basit fakat çok yararlı oldukları için, hepside sıkça tercih edilen güzellik sırlarıdır. Bir de kesinlikle makyaj kalıntılarını temizlemeden yatağa girmeyin. Kısa zamanda yaşlanır ve göz çevrenizde çizikler kendisini gösterir. Cildimizi akşamları yatmadan önce yeşil çay ile temizleyebiliriz. Mutlaka deneyin ve farkı görün. Taze demlenmiş bir miktar yeşil çayı pamuğa dökün ve cildinize iyice yedirin. Sabaha kadar kalsın ve uyanınca yıkayın. Cildimiz aynamızdır. En güzel makyajdan daha güzeldir doğal olmak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.