Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

Fantezi Gecelikler İçinde Değişmeyen Model; Babydoll

Fantezi Gecelikler İçinde Değişmeyen Model; Babydol

Yatak odalarında dolap çekmecelerine yerleştirdiğimiz iç giyim çeşitlerimiz içinde bazen fantezi gecelikler de vardır. Ve bu geceliklerin en yaygın modeli babydoll tipi fantezi jartiyer olarak geçer.

Kısa bir kombinezona benzeyen bu gecelik modelinde saten veya dantel tipi akıcı kumaşlar kullanılır ve çoğunlukla göğüs kısmında boğumlanan kumaş dökümlü bir halde basenlerin hemen altında biter. Giyen kadın sevimli ama seksi bir görünüme bürünür, oyuncak bebeklere benzer. Zaten babydoll kelime olarak oyuncak bebek anlamındadır.

Neden Babydoll?

Dekolte kısmı derin bir kavisle göğüslere inen, askılı babydoll modeli gecelikler fantezi iç giyim çeşitlerinin en çok tercih edilen modelidir. Kullanımı rahat, görünüşü yoğun duygu çağrışımlıdır. Çoğu kez günlük gecelik olarak da giyilebilir ama özel geceler planlandığında el altında bulunması iyi olur. Oyuncak bebekler akla gelir ama kullanmak için illa Barbie bebekler gibi ideal vücut ölçülerinde olmak zorunda değilsiniz. Cinsel hayatınız sadece sizle partneriniz arasında geçen, sadece ikinizi ilgilendiren bir durumdur. Fazla kilolarınız varsa bile aldırmayın, siz o gece seçilen ve istenen kadınsınız. Zaten bu iddialı giyim çeşitleri çiftlerin cinsel hayatına hareket katmak için kullanılan aksesuarlardır. Babydoll giymek istiyorsanız, giyin. Kullandıkça kendinize güveniniz de gelecek.

Babydoll ile Büstiyer Farklıdır

Seksi çağrıştıran kıyafetler içinde büstiyer olarak bilinen model de var. Göğüslerin hemen altından başlayan, sırtı kapatan ve kalça bitiminde biten, vücuda oturan kısa korseler büstiyerlerdir. Baby doll gibi dökümlü durmayan büstiyerler vücut çizgilerini çok daha fazla ortaya koyar. Magazin dünyasının ünlü isimleri bazen konserlerine büstiyer üzerine giydikleri kısa ve parlak ceketlerle çıkıyorlar. Başta Madonna olmak üzere moda dünyasında çoktan denendi. Darlığını düşünecek olursanız babydoll tipi geceliklerin büstiyerlerden çok daha rahat olduğu bellidir.

Fantezi İç Giyimin Diğer Çeşitleri

Özel gecelerin seksi kıyafetleri olan fantezi iç giyim çeşitleri içinde vücut çorapları, jartiyerler, dantel çoraplar, küçük boy ipek külotlar (bazen özel bölgenin açıkta bırakıldığı modellere de rastlayabilirsiniz), bu külotları tamamlayacak şekilde üretilmiş, dantel ağırlıklı sütyenler de bulunabilir. Babydoll tipi geceliklerden sonra vücut çoraplarının da revaçta olduğu biliniyor. Tek parça halinde giyilen bu ürün bacakları sarıyor ve vücudun üst kısımlarına çıkıyor. Bir balık ağı giymiş gibi oluyorsunuz, fakat vücut çorabı dantelden üretiliyor. Kolları da kaplıyor ama dekolte kısmı derin bir açıklık gösteriyor. Yaygın olarak tercih edilen rengi siyahtır. Erkekler için üretilen fantezi iç giyim çeşitlerinde ise tanga biçimi külotlar ve çapraz askılı dar atletler revaçta olan ürünler arasındadır. Böyle tek parça ürünlerden başka bu özel iç giyim çeşitlerinde kostüm gibi kıyafetleri de bulabilirsiniz. Kadınlarda mini etekli kıyafetler, erkeklerde gladyatör kostümleri öne çıkıyor. Seksi iç çamaşır üretimi bu çeşitlerle sürüp gidiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.