Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

Gebelikte İlk 3 Ay Nelere Dikkat Edilmeli

Gebelikte İlk 3 Ay Nelere Dikkat Edilmeli

Her evli ciftin hayalı olan çocuk aile bireylerine bir yenisinin daha eklenmesi için yapılan çalışmalar ve bu çalışma sonucunda gebelik testinde çift çizgi gördüğünüzde olan duygusallık ve karnınızda yeni bir can olduğunu hissetmeniz ve onun sağlığı için yanı bir bebeğin anne gebelikte ilk 3 ay nelere dikkat edilmeli gereken bazı şeyler mevcuttur. Bunlar

  • Beslenme
  • Spor
  • Yaşam tarzı
  • Stres

Gibi sorunlardan uzak durulmalı ve sağlıklı beslenilmelidir. Çiğ et barındıra ürünlerden kesinlikle uzak durulması gerekmektedir. Hijyenik açıdan sorunlu olan veya sorunlu olduğunu düşündüğünüz gıdalardan uzak durulmalı yer akşam yatmadan önce bir bardak ılık süt içilmeli sebze, yumurta gibi kalsiyum, demir ve fosfor barındıran yiyecekler tüketilmelidir.

Gebelik Evreleri Ve Beslenme

Gebeliğin ilk üç ayında mide bulantıları, uyku hali, halsizlik, alt karın ağrısı, artan vücut sıcaklığı, gibi değişiklik göstermeleri mevcuttur. Bu durumlarda özellikle mide bulantıların da zorla yemek yenmemeli ve sırt üsttü uzanarak mide bulantısını yenmek için ise tuzlu kraker gibi tuzlu gıdalar tüketmeniz gerekmektedir. Zorla kusmak yerine bu bulantıyı geçirmek için yapılması gerek şeylerdendir. Stresten uzak durulmalı ve uyku halinde uzanarak dinlenilmeli ve çok fazla zorlanmadan hafifi sporlar yaparak bebeğinizin sağlığına katkıda bulunabilirsiniz.

Her gece yatmadan önce içilecek olan bir bardak süt vücuda kalsiyum ihtiyacını karşılayacak bir gıda olmaktadır sütten alınan kalsiyum alınmadığında farklı gıdalarla karşılanmamaktadır. Sizlerde gebeliğinizin iyi geçmesi için bu tavsiyeleri uygulamanız gerekmektedir. Sağlıklı bir yaşam sağlıklı bir birey olmaktadır.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.