Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

Modada İlham Kaynağı 1990’lar

Modada İlham Kaynağı 1990’lar

Son yılların ilham aldığı dönem olarak adını tarihe yazdırdı 1990’lar. Şimdi nasıl olur 1990’lar dan ilham alınamaz dediğinizi duyar gibiyim merak etmeyin şuan üzeriniz de bulunan boyfriend pantolonların atasıdır 1990‘lar.

Gelelim en sevilen dönem de, en hareketli dönem de neler varmış bir göz atalım:

Şuan birçok kombin de karşımıza çıkan kafamızın yarısı kadar olan devasa küpeler bize 1990’lardan birer armağan.

Sezonun vazgeçilmezi ekose etekler ve oduncu gömleklerde her zaman ki gibi 90ların eseri… Ekose 2018 sonbahar kış sezonun da oldukça etkisi altına alan parçalar çıkarmıştır. Birçok marka ve isimler modası geçmeyen oduncu gömlekleri raflarında yerini almıştır.

Fazla söze gerek kalmayan bel çantaları. Şaka değil gerçek birçok markanın sezon ortasında satış rekorları kıran bel çantaları da biz de 90lardan kalma bir modadır. Bel çantaları oldukça renkli ve farklı modeller de karşımıza çıkmaktadır.

Bedenimizden iki kat büyük ceketler asla unutamazdık o ceketleri şimdi ki adı ile “oversize” .Doğru duydunuz oversize adını vermiş olduğumuz ceketleri bir zamanlar ailemizin büyük fertleri tercih ediyordu.

Çiçek desenli etekler ve palmiye desenleri de o dönemin eserleridir. Şuan oldukça popüler olan palmiye desenler etek ve gömlekler de sık sık karşımıza çıkmaktadır.

Moda tekrarlanan bir tarih serüvenidir. Annelerimizin giydiği ürünleri yıllar sonra karşımıza vintage olarak çıkmasıdır.

Sezon da kapış kapış giden bol kot ceketler ve yüksek bel pantolonlar da o dönemin trendleri arasındadır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.