Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

1. Haftada Hamilelik

1. Haftada Hamilelik

Gebeliğin ilk haftasında vücudunuzda pek değişiklik hissetmezsiniz, sadece gebelikten şüphelenirsiniz, ilk olarak gebelik testi ile gebeliğinizi tescillemeniz gerekmektedir. Fakat en kesin sonucu doktorunuz verecektir.

Gebelik testiniz pozitif çıktı ve tebrikler hamilesiniz. İlk haftayı son adet tarihinizin ilk gününden saymanız gerekmektedir, böylelikle hafta hafta gebelik konu başlığımızdan her haftaya özgü doğru bilgiler alabilirsiniz. Genelde bayanlar ilk haftalarını yanlış hesaplamaktadır, buna dikkat edin.

Sizin için 9 ay 10 günlük uzun bir süreç başlıyor fakat biz ay olarak ifade etmeyeceğiz, bu süreci haftalara bölüp, hafta hafta gebelikkonu başlıklarında takip etmenizi sağlayacağız. İlk hafta muhtemelen hamile olduğunuzu anlamayacaksınız, genelde bayanlar son gördüğü adet tarihinin ilk gününden 28 gün yani 4 hafta sonunda hamile olduğuna kanaat getirirler.

[tcpaccordion id=”1200″]

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.