Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

Bebeğin Fotoğrafıni Çekenken Dikkat Edin

Bebeğin Fotoğrafı Çekilirken Dikkat Edilecekler

Yeni doğmuş bir bebeğin fotoğraflarını çekmek elbette çok keyflidirAma bebeğin fotoğrafını çekerken bebeğe zarar vermemek için dikkat edilecek bazı hususlar vardır.Bu hususlara dikkat etmediğimiz takdirde bebeğin gözlerine zarar verebilir veya onu korkutabiliriz.

Çocuğun gözlerini etkilememek, için özellikle ilk üç ayda çocukların fotoğrafları çekilirken flaş kullanılmamalıdır.Çocuğun illa fotoğraf makinasına baktığı anı yakalamaya çalışmanın da bir anlamı olamaz.Zira bu dönemde bebekler gözleriyle veya bakışlarıyla birşey anlatacak durumda değildir.Flaş kullanmak yerine bu dönemlerde bebeğinizi ışıklı ortamlarda fotoğraflamak daha doğru olacaktır.Böylelikle flaş kullanmaya gerek kalmaz.

Profesyonel bir fotoğrafçı gözü ile en doğal ve dolayısıyla en güzel fotoğraf çekimi anne ve bebeğin birbirine yakın olduğu, poz verir gibi fotoğraf çektirmediği pozlardır.Bebeğin fotoğrafı çekileceği zaman anne ile yanak yanağa veya anne bebeği öperken çekilen pozlar göz oldukça hoş ve samimi gelmektedir.İnsanların hoşlarına gidecek olan manzara da bebeğin makinaya baktığı pozlardan çok, doğal hallerinin bulunduğu resimlerdir.Bu yüzden bebek uyurken veya gülümserken, hatta ağlarken çekilecek fotoğraflar hem daha sempatik hem de daha güzel olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.