Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

Bebek Bakım Çantası Hazırlayalım

Bebek Bakım Çantası Hazırlayalım

Bebeğiniz ile birlikte dışarı çıkıp güzel bir vakit geçirmek istiyorsunuz lakin önceden hazırlık yapmadan olmaz. Her an yanınız da olması gereken malzemeler için bebek bakım çantanızı önceden hazırlamalısınız.

Bebek Bakım Çantasında Neler Olmalı ?

Bebek bezi en önemli gün boyu kötü koku ile uğraşmak istemezsiniz değil mi dışarı da olacağınız her iki saat için bir bebek bezi almalısınız. Islak mendil, yanınızda her zaman seyahat boyu ıslak mendil taşımaya önem gösterin. Krem gerek bebeğinizin hassas poposu için gerek sizin için yanınız da mutlaka bulunurun. Bez değiştirme örtüsü, mutlaka ama mutlaka bir adet bez edinmelisiniz bu bez ile bebeğinizi her ortam da güvenle altını değiştirebilirsiniz. Eğer kullanıyorsa emzik mutlaka bulundurmalısınız. Kilitli plastik poşetler de saklayabilirsiniz. Önlük ve elbezi beslenme Saatleri için ideal tercihler olacaktır. Battaniye hangi mevsim de olursanız olun yanınızdan ayırmayın. Biberon ve mama siz dışarı da besininizi karşılayabilirsiniz lakin bebeğiniz için bu çok zor bir durum her duruma karşı mamanızı çantanızdan ayırmayın. Yedek kıyafetler ise her anı şansa bırakmamanın en büyük göstergesi hiç elde olmadığı bir anda kusabilir hazırlıklı olun. Poşet ya da torba gerek çöplerinizi gerek se kirlenen kıyafetleri ya da mamaları koymak için yanınız da mutlaka bulundurun. Oyuncaklar kaç aylık olursa olsun her bebek için ağladığında susturacak parçaları çantanızda mutlaka bulundurmalısınız.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.