Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

Çin Takvimi Nedir ? Çin Takvimi İle Gebelik Hesaplama

Çin Takvimi İle Gebelik Hesaplama

Çin Takvimi Nedir ?

Çin takvimi astronomik hareketlere bakarak yıl, ay ve tarihleri düzenleyen bir ay-güneş takvimidir. Çin’de geleneksel faaliyetler için kullanılmaktadır. Çin takvimi tatil günlerini belirler ayrıca düğün ve cenaze günleri seçimlerinde Çinli insanları yönlendirir.

Çin takvimin de günler gece yarısı başlayıp diğer günün gece yarısında bitmektedir. Güneş terimlerinin Çin takvimin de önemli bir yeri bulunmaktadır. Bir ay içerisinde güneş terimleri 2 yada 3 kez bulunabilir.

Çin takvimi bir çok astronomik ve mevsimsel faktörler eski Çinli bilim adamları tarafından eklenmiştir, yüzyıllar önce Çin takvimine göre ay fazı ve gelgit gibi doğa olayları hesaplanabilirdi. Kore, Vietnam,Ryukyu Adalarında Çin takvimi kabul görmektedir. Çin takvimi Japonya’da Edo döneminden önce kullanılmış ve daha sonra Japonlar kendi oluşturdukları Çin takviminin algoritması kullanmışlardır.

Çin Takvimi İle Gebelik Hesaplama

Çin Takvimi

Hamile kalmadan önce bebeğin cinsiyetini tahminen seçmek için çin takvimi cinsiyet tablosuna bakılabilir. Gebelik bu takvime göre planlanmışsa istenen cinsiyet olma şansı yüksektir.

Annenin Çinli yaşını grafiğin sol tarafında bulabilirsiniz.

Şimdi yatayda  hamilelikten itibaren 9 ay 10 gün sonrasındaki ayı seçin, dikeyde ise kendi Çinli yaşınızı seçiniz. Bulduğunuz ay ve kesiştirdiğiniz yaşta çıkan cinsiyet bebeğinizin tahmini cinsiyetidir. Görüldüğü üzere çin takvimi cinsiyet tahmin etmek için kullanılan basit bir yoldur.

Mesela Şubat,  Nisan, Haziran, Ağustos, Ekim, Kasım veya Aralık ayı boyunca gebe Çin cinsiyet takvimine göre 25 yaşındaki bir kadın için bir erkek çocuk dünyaya getirmek ihtimali çin takvimine göre daha fazladır.

Yaş ile gebelikte cinsiyet hesaplama

Çin takvimi Doğru Mu ?

Çin takvimi 13. Yüzyıldan beri inanılan tahmin metodudur. Çin takviminin doğruluğunu kanıtlayacak hiçbir bilimsel kanıt yoktur. Fakat Çinliler çin takviminin yüksek bir doğruluk oranına sahip olduğunu söylüyorlar. İlk başlarda çin takvimi ay takvimi ile bağlantılıydı. Bu yüzden Gregoryan takvimi ile hesaplanan şu an ki yaşınız doğru sonucu vermez, kendi Çinli yaşınızı bulmanız gereklidir. Bu yöntemin garantisi yoktur, yorumlara göre çin takvimi %95 doğru sonucu vermektedir.

Eşler arasında bebeğin cinsiyetini öğrenmek ve belirlemek için inanılmaz bir dürtü vardır. Çin takvimi bu yüzden çok popülerdir. Bu çok kolay bir yöntem olduğu için insanlar çin takvimini kullanmayı seviyorlar. 700 yıldan beridir antik mezarda saklanan bu takvim gizemini yitirdiğinden beri insanların dikkatini çekmektedir.

Cinsiyet tahmini için birkaç bilimsel yöntem olsa da , bu eğlenceli yöntem insanların dikkatini uzun bir süre çekecek gibi duruyor.

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Erkek ayları ?

Çin takvimi cinsiyet hesaplamayı takip ederek bir tahminde bulunabilirsiniz. Çin takviminde bir kadının erkek çocuk doğurması için en etkin çağı görüldüğü gibi 18 ve 30 yaşlarıdır. 18 yaşındaki bir annenin erkek ayı periyotları aşağıda verilmiştir.

Çin takvimi cinsiyet hesaplamada 18 yaşındaki bir anne 2. ,4. ,5. ,6. ,7. ,8. ,9. ,10. ,11. Aylarda erkek çocuk doğurma olasılığı büyüktür. 30 yaşında ki bir anne için çin takvimi cinsiyet hesabında 1. , 2. , 4. ,6. ,7. ,8. ,9. ,10. ,11. ,12. Aylar erkek çocuk doğurmak için şanslı sayılan aylardır. Erkek çocuk için en şanssız a

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama

Bir takvim ile bir bebeğin cinsini belirlemek mümkün mü ? Elinizde Çin takvimi varsa sorunun cevabı evet olacaktır. Çin takvimi cinsiyet hesaplama doğru sonuçlar veriyor mu diyecek olursanız, ister inanın ister inanmayın deneyenlerin %95 oranında doğru sonuç verdiğini söylüyor.

Modern antik çağda Çin de bu takvim kullanılırdı ve düğün, cenaze gibi törenler bu takvime göre hesaplanırdı, günümüzde çiftler bebeğin cinsiyetini belirlemek için bu yola başvuruyor, hatta gebelik öncesinde bunu planlıyorlar.

Çin takvimi Pekin’de bir kral mezarında bulunulduğuna inanılıyor. İddialara göre Çince olan bu grafik gebelik takvimi diye adlandırılıyormuş.Bu yöntemin kesinliği kanıtlanmasa da çin takvimi cinsiyet hesaplama çiftler arasında moda olmuş durumdadır. Resimlerde göreceğiniz üzere yaş aralığı ve aylar gösteriliyor, hamile bayanın yaşı ile doğum yapacağı ayı kesiştirerek cinsiyet hesaplama tahmin edilebilir.

Çin Takvimi cinsiyet tahmin etmeye yarayan bir takvimidir, yüzyıllar önce Çinli bilim adamları tarafından bulunmuştur. Bu takvimin bir çok özelliği olmasına karşın cinsiyet planlama aracı olarak kullanılmaktadır. Çin takvimi cinsiyettahminini vermiş olduğumuz tabloya göre yapmaktadır, bu tablo da annenin yaş grafiği vardır.

 18-45 yaş arası anne yaşı bu tabloya yazılmıştır.Siz bu tablodan kaç yaşında olduğunuzu ve hangi ay doğum yapacağınızı bulunuz, bu iki parametreyi kesiştirdiğinizde erkek veya kız tahmininden birini yapacaktır.

Çin takvimi cinsiyet belirlemesi kesin olmamakla beraber sadece bir tahmindir, bu unutulmamalıdır. Bu takvim yüzde yüz doğru değildir, sadece tahmin aracıdır. Verdiğimiz takvimden cinsiyet tahminin rahatlıkla bulabilirsiniz. İlk olarak yaşınızı ve daha sonrasında tahminen hangi ay doğum yapacağınızı bulunuz, iyi eğlenceler.

Bir kız çocuğa yada erkek çocuğa mı sahip olacaksınız ? Çin takvimi gebelik öncesinde yada gebelikte bebeğin cinsini belirlemeye yardımcı olur. Çin takvimini kullanmak için gebelik bitişini bilmeniz gereklidir, yaşınız ve gebelik bitişinizi çin takvimi gebelik tablosuna bakarak bebeğinizin cinsini tahmin edebilirsiniz.

Çin takvimini kullanmak oldukça basittir, çin takvimi gebelik belirlemek için aşağıdaki adımları inceleyiniz.

Gebelik anında Çinli yaşınızı öğrenin, Çinli yaşınız normal yaşınızdan farklıdır, bunu unutmayın.

Bebeğinizin doğacağını tahmin ettiğiniz ayı, çin aylarına dönüştürün bunun için dönüştürücü kullanabilirsiniz.

Bu iki önemli adımı atladıktan sonra kendi Çinli yaşınızı ve bebeğinizin doğacağını tahmin ettiğiniz ayı bu tablodan yatay ve dikeyde sütunları kesiştirin.

Erkek çıktıysa büyük olasılıkla erkek bebeğiniz olacaktır, kız diyorsa büyük ihtimalle kız bebeğiniz olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.