Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

Hafta hafta gebelik : 30. Hafta

Hafta hafta gebelik : 30. Hafta

Hafta hafta gebelik de 30. haftadayız. Son 10 haftaya girmiş bulunmaktasınız. Bu haftalardan sonra zamanın çok daha hızlı geçtiğini göreceksiniz. Bebeğiniz artık 40 cm boyunda ve 1400 grama ulaşmış durumda. Hamilelik boyumca daha fazla duygusal olmanız bir hediyedir aslında böylece bebeğinizi daha fazla sevme ve koruma ihtiyacı hissedeceksiniz.

Bu haftalarda rahminizin idrar kesenize baskı uygulaması sonucu idrar kaçırmalarınıza tanık olabilirsiniz. Bu zamanlarda idrarınızı yaparken tam yapmaya özen gösterin aksi takdirde idrar kesesi enfeksiyonu kapabilirsiniz.

Gebeliğiniz boyunca uyku hapı almamanızı öneririz. Uyumak için hafif bir müzik veya bir vızıltı size iyi gelebilir. Tamamen karanlık ortamlarda uyumaya özen gösterin. Yatak odanızdan da cep telefonunu uzaklaştırsanız iyi edersiniz. Cep telefonuyla uzun uzun konuşmamanız gerekmektedir.

Doğumun gerçekleşmesi için gereken vajinal açıklık sağlanamadığında anüs ve vajina arasına yapılan kesiğe epizyotomi denir. Kimi zaman kendiliğindende doğum esnasında yırtılabilir. Bazı yırtıklar dikiş gerektirirken kimisi belli belirsizdir. Doğum yapmadan 5 hafta önce bölgeye uygulanacak masaj hareketleri bunun için faydalı olabilir.

Hafta hafta gebelik de 30. haftadayız. Son 10 haftaya girmiş bulunmaktasınız. Bu haftalardan sonra zamanın çok daha hızlı geçtiğini göreceksiniz. Bebeğiniz artık 40 cm boyunda ve 1400 grama ulaşmış durumda. Hamilelik boyumca daha fazla duygusal olmanız bir

Bebeğinizin vücudunda oluşan ve onu sıcak tutan tüyler dökülmeye başlıyor bu haftayla. Görme yeteneği çok keskin olmamakla birlikte gelişiyor. Zaten doğduktan bir süre sonra anca görebiliyorlar. Hafta hafta gebelik de yeni doğan bebeklerin günün büyük kısmını gözü kapalı olarak geçirmesi bu sebepten kaynaklanıyor. Onun sizi görmesini istiyorsanız oldukça yakınına yaklaşmalısınız. Şimdiye kadar düz olan beyni yavaşça kıvrılmaya başlayacak.

Şu an rahminiz göbeğinizden 10 cm kadar yukarıda. Göbeğinizin üzerinde gerilen deriniz kaşıntı yapabilir. Kaşımamaya özen gösterin. Nemlendirici losyonlarla masaj yapmayı deneyebilirsiniz. Bu kaşıntılar çatlakların habercisi.

Vücuttaki kanı kalbe taşıyan ana toplardamar karnınızda sağ tarafta bulunduğundan dolayı sola dönük yatmak sizin için ideal bir yatış pozisyonu olabilir. Böylelikle organlardan kalbe kan dönüşümü daha rahat sağlanabilir. Eğer bu pozisyonda rahat edemiyorsanız karnınızın altına yastık koymayı deneyebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.