Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

Hafta hafta gebelik : 31. Hafta

Hafta hafta gebelik : 31. Hafta

Bebeğiniz gittikçe daha çok büyüyüp ağırlaşıyor. Hafta hafta gebelik ile boyu 41 cm olmakla birlikte kilosu 1500 grama ulaşmış konumda. Rahminizdeki sıvı miktarı günden güne artmaktadır. Bebeğiniz doğuma kadar içteki sıvı olan amniyotik sıvıyı yutmaya devam edecek. Sonrasında idrar olarak vücudundan atabilir.

Anne adayı bu haftalarda fazlasıyla ağırlaşmış olabilir. Bu haftayla erken doğum riski olabilir. Bu yüzden eşiniz ve siz olabilecek her şeye hazırlıklı olmanızda fayda var. Eğer doğum çantası hazırlamadıysanız geç bile kaldınız demektir. Doğum çantası hazırlarken nelere ihtiyaç olabileceğiniz konusunda hafta hafta gebelik yazımızın bu haftasında buna yer vermek istiyorum. Sizin için tercihen önden emzirmeli 2 takım pijama, Terlik, bol miktarda ped, bol miktarda iç çamaşırı, kişisel temizlik ürünleri, çorap, meme ucunuzu temizlemek için kullanabileceğiniz mendil ve yine meme ucunuza sürebileceğiniz bir krem almanızı önerebiliriz. Bebeğiniz için almanız gereken malzemelere gelirsek en küçük boy çocuk bezi 1 paket, zıbın, patik, çorap, eldiven, tulum, mevsime göre hırka veya ceket, bebek battaniyesi, bebek önlüğü, ıslak mendil, yumuşak küçük havlu, mama önlüğü. Her ikiniz içinde kirliler için bir poşet iyi olacaktır.

bebeğiniz gittikçe daha çok büyüyüp ağırlaşıyor. Hafta hafta gebelik ile boyu 41 cm olmakla birlikte kilosu 1500 grama ulaşmış konumda. Rahminizdeki sıvı miktarı günden güne artmaktadır. Bebeğiniz doğuma kadar içteki sıvı olan amniyotik

Göğsünüzde bebeğiniz doğduktan sonra ihtiyacını karşılayabilmesi için süt kanalları açılmaktadır. Anne adayımız kasılmalar yaşasa da bunu doğum sanmamakta fayda var.

Bebeğinizin kemik ve beyin oluşumu açısından kalsiyuma oldukça ihtiyacı var. Kalsiyum aldığınız an direk bebeğinize gittiğinden şüpheniz olmasın. Bebeğiniz oldukça hareketlenmiş durumda bu durum sizin uykunuza engel olabilir. Tekmeleri dışardan bile belli olabilir.

Toplumda kimileri ultrasonun zararlı olduğunu düşünse de bu yanlış bir kanıdır. Ultrason ses dalgalarıyla çalışan bir alettir. Bebek hangi dönemde olursa olsun ultrasonun hiçbir zararı yoktur. Herhangi bir sorun yoksa ayda bir kadın doğum uzmanı ultrasonu gerekli görür. Şeker hastası olan annelerde veya günü geldiği halde doğmayan bebeklerde ultrasona daha sık girilmesi gerekebilir.

Doktorunuz son üç aylık döneme girdiğinizde bebeğinizin hareketlerini daha dikkatli gözlemlenmesi gerektiğini söyleyebilir. Hiçbir hareket olmadan 1 saat geçtiğinde hafif bir şeyler atıştırıp, tekrar oturup gözlemlemeye devam edin. Eğer uzun süre hareketsiz kalırsa bebeğiniz doktora gitmeniz gerekebilir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.