Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.
Tarama Kategorisi

Hamilelik Hastalıkları

Hamilelik bir bayanın hayatındaki en duygusal, en mühim ancak bir o kadar da zor dönemlerden birisidir. Hamilelik bir serüvenin başlangıcıdır.

Hamilelik devresinde kadınlar hem hormonel hem de psikolojik olarak bir değişim süreci geçirirler. Bu dönemde yaşanan fiziksel farklılıklar hamilelik hastalıklarına sebep olabilir.

Hamilelik hastalığı nedir?

Hamilelik devresinde görülen birtakım fiziksel problemler, komplikasyon ve rahatsızlıklar halk arasında hamilelik hastalıkları olarak bilinir. Hamilelik hastalıkları; bedenin geçirdiği değişimden ötürü yaşanan sürpriz sıhhat problemlerı olabileceği gibi, aynı vakitte da yaşanan psikolojik problemler da olabilir.

En sık görülen hamilelik hastalıkları nelerdir?

Bir bayanın ilk hamilelik devresiyle ikinci hamilelik devresi arasında bile dağlar kadar fark olabilir. Şunu bilmelisiniz ki hamilelik devresi bir mucize bulunduğu kadar aynı vakitte da bir bilinmezdir. Yaş, hayat tipi ve beslenme bağımlılıkları gibi faktörlerin hamilelik hastalıklarının görülme tehlikesini etkilediği bilinse de tam olarak emin olunamamaktadır.