Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

HAMİLELİK HESABI YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

HAMİLELİK HESABI YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREK HUSUSLAR

Hamilelik hesabı hamile olan bir anne adayının ne zaman doğum yapacağını öğrenmek ve karnındaki bebeğin kaç haftalık olduğunu belirlemek için yapılan testtir. Bu testi yapmanın iki kolay yolu bulunmaktadır. Bu yollardan ilki son adet tarihinize 40 hafta eklemek ya da son adet döneminize 7 gün ekleyip 3 ayın çıkarılması ile belirlenir. İlk hesaplama sayesinde hem bebeğinizin kaç haftalık olduğunu öğrenebilecekken iki hesaplama ile de bebeğinizi dünyaya getireceğiniz tarih hakkında doğru bir sonuca ulaşabilirsiniz. Ancak doğru sonuca ulaşmak için kesin olarak son adet tarihinizi bilmeniz gerekmekte ve düzenli bir adet düzeninizin olması gerekmektedir.

Hamilelik hesaplaması yapılırken anne adayları en çok bu noktalarda hata yapmaktadır. Anne adaylar ya düzenli bir adet dönemine sahip değillerdir ya da son adet tarihlerini kesin olarak bilmemektedirler. Bu konulardaki yanlış bilgi ve düzensizlik anne adaylarının yapacakları hesaplamalarda önemli oranda bir yanlışlığa neden olabilir. Bu durum ise ya planlanandan önce ya da sonra doğum yapılmasına yol açar. Bu noktalarda yanlış bilgiler ve düzensizlikler nedeniyle hesaplamalarda yapılan yanlışlık ileride herhangi bir soruna neden olabilir. Bu durum ise kurulan planların bozulmasına yol açar. Eğer sizde b konularda tereddüde sahipseniz yapmanız gereken doktorunuzla görüşmektir. Ultrason incelemesi sonrası bebeğinizin doğacağı tarih ile ilgili daha kesin bir sonuç elde edebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.