Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

İlerleyen Dönemlerde Hamilelik Belirtileri

İlerleyen Dönemlerde Hamilelik Belirtileri

 Bir çok genç kızın ve yeni evlenmiş bayanın hayallerinden biridir gebe kalmak. Bir çok bayan evlendikten sonra bir evlat sahibi olmayı ve o zor da olsa ağrılı ve sancılı da olsa o hamilelik dönemini yaşamayı çok ister. Çok uzun bir yaşam dilimi olan hayat da kimi bayanın başına bu kısmet hiç gelmezken kimi de bir kaç kez hamile kalabilir ve birden fazla çocuk dünyaya getirebilir. Siz siz olun bakamayacağınız bir evlat dünyaya getirmeyin. Peki ya eğer hamile kalmaya niyetliysek hamile olduğunu nasıl anlarız ve hamilelik belirtilerinelerdir biraz onları inceleyelim.

       Özellikle ilk dönemler de bayanlar da bir mide bulantısı kusma gibi sorunlar ortaya çıkabilir ve bunlar kişinin gebe kaldığının belirtilerinden bir tanesidir. Ayrıca bunların dışın da ilerleyen dönemlerde de hamilelik belirtileriortaya çıkar ve bunların en başında hızlı bir kilo alma artışı olur. Bunun dışın da anne bebeğin kalp atışlarını karnında hissetmeye başlar ki bu ortalama olarak dördüncü ya da beşinci aydan sonra meydana gelir. Ayrıca beşinci aydan itibaren bebek anne karnında yeterince şekillenmiştir ve bunun ile beraber anne, karnına yapılan elle muayene de çocuğun kıvrımlarını hissedebilir. Ayrıca bu kıvrımlar bazen anne karnında gözle bile görülebilir. Eğer siz de bu belirtilerden birini hissediyorsanız en kısa zaman da doktorunuz ile iletişime geçmelisiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.