Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

Sağlıklı Hamilelik İçin 4 Önemli Püf Nokta

Sağlıklı Hamilelik İçin 4 Önemli Püf Nokta

Sağlıklı hamilelik için püf noktaları…

Gebelik öncesi danışmanlık şart…
Doktora danışıp tüm risklerin azaltılması üzerinde durulması gerekn ilk hususlardan birisidir. Hamile kalmadan önce tüm riskleri azaltmak için ise mutlaka ama mutlaka bir doktora ihtiyaç duyuluyor. Buna ise “gebelik öncesi danışmanlık” denmektedir. Alacağınız danışmanlıkta var olabilecek kronik bir hastalığınızın önüne geçilmeli, gerekli olan aşılarınız tamamlanmalı böylece ön tedbirleri almalısınız. Bu sayede sağlıklı bir hamilelik geçirebilirsiniz.

ASLA gebelik sürecinde sigara içmeyin!
Sigara pekçok hastalığın sebebi olduğu gibi, gebelikte de yavruya zarar veren en önemli ve en büyük sorundur. Ön başlıkta da dediğim gibi ASLA gebelik sürecinde sigara içmeyin. Sigara çocuk gelişimini etkiler, erken su gelmesini sağlar, bebeğin rahim ağzına yerleşmesini, erken doğum, ölü doğum, düşük gibi kötü olayları tetikler. Sağlıklı bir hamilelik dönemi için lütfen gebelikte sigara içmeyiniz…

İlaçlar öldürür…
Başım ağrıdı diye gereksiz yere ilaç içmeyin. Kullandığınız ilaçların kanda kalma süreçleri bulunduğu için siz her ilaç aldığınızda karnınızdaki minik yavru da ilaç almış olacak. En kısa yoldan bakalım; ya onunda başı ağrımıyorsa? Doktorunuz önermedikçe ilaç içmeyin, gereksiz yere ilaç kullanımından kaçının…

Sıcak ortamlarda ve ağır egzersizlerden kaçının...
Gebeliğin ilk üç ayında hipertermi –vücut ısısında aşırı artış– gerçekleşeceği için doğumlarda anomali riski artar. Bütün bunların yanında sıcak ortamlarda bulunarak ve ağır egzersizlerle metabolizmayı artırıp vücut ısısını arttırmak hali hazırda yüksek olan ısıyı arttıracağı için anomali doğum riskini artırır.

Bütün bu püf noktalarına uyduğunuz takdirde sağlıklı bir gebelik geçirebilirsiniz. Eğer bunu istiyorsanız bu 4 öneriyi dikkate alınız.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.